Aké máte ťažkosti?

Kliknutím na jednotlivé symptómy sa zobrazia produkty podľa chorôb.
Tinktúra majorán

Cena: 6,50 €
ks
Typ problému
užíva sa pri chorobách horných ciest dýchacích.

Dávkovanie
na vnútorné užívanie je v odbornej literatúre odporúčané užívať tinktúru nasledujúcim spôsobom: Dospelí - pri chronických ochoreniach 1 - 15 kvapiek 3x denne, v akútnych prípadoch je možné zvýšiť dávku až na 20 - 25 kvapiek 3x denne. Daný počet kvapiek kvapkáme do 50 - 100 ml vody. Deti do 3 rokov: 1 kvapka 1 - 2x denne na čajovú lyžičku vody. Deti do 6 rokov: 2 kv. 1-2x denne do 15 ml vody. Deti do 10 rokov: 3 kv. 1 - 2x denne do 25-50 ml vody. Deti do 15 rokov: 5 kv. 1 - 2x denne do 50 - 100 ml vody. Voda môže byť chladná alebo teplá, maximálne 40 - 50 °C. Tintkúry je možné kombinovať a vytvoriť niekoľkobylinnú zmes. Napr. ak je v recepte 5 tinktúr alebo 5 bylín, môže dospelý človek zamiešať po 2-6 kvapkách z každej tinktúry do 50-100 ml vody. Piť odporúčame 20 minút pred alebo 1 hodinu po jedle, podľa rady terapeuta. Kúru je dobré realizovať po dobu 1 mesiaca a potom urobiť 1 až 2 týždne prestávku. Po prestávke môžeme  opäť pokračovať.

Použitie
povzbudzuje chuť do jedla a podporuje tvorbu žalúdočných štiav. Pôsobí tiež proti plynnatosti. Uvoľňuje kŕče a posilňuje nervový systém. Pomáha pri ženských ochoreniach, pretože posilňuje maternicu. Čaj z majoránu môže dokonca pomôcť pri bolestiach hlavy alebo nachladnutia.

Zloženie
extrakt je vyrobený z čerstvého majoránu. Ďalej obsahuje pitnú vodu a min. 40% jemný melasový lieh.

Veľkosť balenia
50 ml

Upozornenie
neprekačujte dennú odporučenú dávku. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do troch rokov. Ukladať mimo dosahu detí. Neobsahuje sacharózu a lepok, je vhodný aj pre diabetikov a celiatikov.

Popis
priaznivo pôsobí pri bolestiach hlavy, pri sklesnutosti, ochabnutí a nervovej vyčerpanosti. Užíva sa pri chorobách horných ciest dýchacích. Extrakt je vyrobený z čerstvého majoránu.