Aké máte ťažkosti?

Kliknutím na jednotlivé symptómy sa zobrazia produkty podľa chorôb.
Tinktúra yzop

Cena: 6,50 €
ks
Typ problému
Pomáha pri prieduškách.

Dávkovanie
na vnútorné užívanie je v odbornej literatúre odporúčané užívať tinktúru nasledujúcim spôsobom: Dospelí - pri chronických ochoreniach 1 - 15 kvapiek 3x denne, v akútnych prípadoch je možné zvýšiť dávku až na 20 - 25 kvapiek 3x denne. Daný počet kvapiek kvapkáme do 50 - 100 ml vody. Deti do 3 rokov: 1 kvapka 1 - 2x denne na čajovú lyžičku vody. Deti do 6 rokov: 2 kv. 1-2x denne do 15 ml vody. Deti do 10 rokov: 3 kv. 1 - 2x denne do 25-50 ml vody. Deti do 15 rokov: 5 kv. 1 - 2x denne do 50 - 100 ml vody. Voda môže byť chladná alebo teplá, maximálne 40 - 50 °C. Tintkúry je možné kombinovať a vytvoriť niekoľkobylinnú zmes. Napr. ak je v recepte 5 tinktúr alebo 5 bylín, môže dospelý človek zamiešať po 2-6 kvapkách z každej tinktúry do 50-100 ml vody. Piť odporúčame 20 minút pred alebo 1 hodinu po jedle, podľa rady terapeuta. Kúru je dobré realizovať po dobu 1 mesiaca a potom urobiť 1 až 2 týždne prestávku. Po prestávke môžeme  opäť pokračovať. Na kloktanie: 1 čajová lyžička tinktúry na 150 ml vody.

Použitie
Pomáha pri prieduškách. V dýchacích cestách pôsobí dezinfekčne až antibioticky. Podobný účinok sa prejavuje i pri močových ciest. Rovnako yzopové kloktadlo patrí k obľúbeným prostriedkom.

Zloženie
pitná voda, 36% jemný melasový lieh, čerstvý yzop.

Veľkosť balenia
50 ml

Upozornenie
neprekačujte dennú odporučenú dávku. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do troch rokov. Ukladať mimo dosahu detí. Neobsahuje sacharózu a lepok, je vhodný aj pre diabetikov a celiatikov.

Popis
podporuje trávenie, uvoľňuje kŕče hladného svalstva. Pomáha pri prieduškách. Je cenný respiračný liek, zvlášt vhodný pre deti. Ako horký povzbudzujúci prostriedok sa používa pri poruchách zažívania.