Aké máte ťažkosti?

Kliknutím na jednotlivé symptómy sa zobrazia produkty podľa chorôb.
Krátka história tibetskej medicíny

Tibetská medicína je jedným z najstarších lekárskych systémov v Ázii, spolu s indickou ajurvédou a čínskou medicínou. Každý z nich má niekoľko tisíc rokov histórie a praktických skúseností. V 7. storočí nášho letopočtu, indický budhizmus rozkvital v severozápadných krajinách a perzská ríša sa tešila prosperite ako Hodvábna cesta na Západ.

 

V tom čase žil pre tibetský ľud mladý a mocný kráľ Srongtsen Gampo (617 -?). Postavil svoje kráľovstvo a priniesol budhizmus a medicínu z Indie. Tiež využil Hodvábnu cestu a pozval učencov z Perzie, susedných krajín, a tak rozvíjal umenie a lekárstvo. V krátkom časovom období sa Tibet stal centrom kultúrneho, umeleckého a duchovného rozvoja. Tibetský kráľ zvlášť uznal tri zahraničné lekárske systémy (perzský - Galenovitý, indický a čínsky) a dovolil im ho vykonávať a šíriť spolu s náukou Bono. Od tohto konkrétneho historického pozadia a budhistického "Štyri lekárske tantry'" vzniklo toto umenie liečenia, ktoré sa dnes nazýva tibetskou medicínou, ktorá bola vypracovaná a tvorí svoje vlastné charakteristiky.

 

Vo svojej praxi, na základe Budhistickej etiky a ultraistického pohľadu na vzťah človek - lekár, zodpovednosti a skúsenosti ovplyvnené miestnym životným prostredím a zdrojmi, si tibetský lekár získal srdcia tibetského ľudu a aby stredoázijské krajiny šírili toto vzácne umenie a udržiavali ho na žive až do súčasnosti.