Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 60 € a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
20.08.2023
Masáž tváre vám dodá mladší vzhľad a novú energiu.
V dnešnej náročnej dobe je akákoľvek aktivita na očistenie tela i duše viac ako prospešná. Okrem aktívneho pohybu a športu nezabúdajte ani na pravidel... čítať celé
20.08.2023
Poznáte hubu čaga? Superpotravina posilňuje imunitu a má desiatky ďalších zdravotných benefitov
Počuli ste už niekedy o čage sibírskej? Ide o hubu pochádzajúcu z Ázie, ktorú vďaka jej množstvu benefitov pre zdravie človeka radíme medzi superpotra... čítať celé
20.08.2023
Zápal pankreasu – príznaky
Zápal pankreasu je nepríjemné ochorenie, ktoré netreba podceňovať. Či už sa jedná o akútnu alebo chronickú pankreatitídu, mali by sme sa mať na pozore... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

čo nevidieť :)
  1. Úvod
  2. Blog
  3. COVID-19 NEGATÍVNY po pár dňoch užívania PROPOLISU
11.08.2023

COVID-19 NEGATÍVNY po pár dňoch užívania PROPOLISU

Laboratórne POTVRDENIE TESTOV

Vydanie 1 – Propolis COVID-19

24. augusta 2020 / Združenie Melidava, Rumunsko

V posledných týždňoch sme spolu s jedným kolegom lekárom sledovali laboratórnymi testami našich pacientov pozitívnych na COVID-19, ktorým sme odporučili protokol s extraktom propolisu.

Podľa laboratórnych testov sa všetko zmenilo na negatívne za niekoľko dní.

Použité výrobky

Propolis mielat (propolisová tinktúra s 30 % koncentráciou propolisu, s medom 10 %; extrakt v etanole 65 °), vyrábaný spoločnosťou Melidava alebo propolisová tinktúra s 30 % koncentráciou v propolisu, extrakt v etanole 60 – 70 °.

Použité dávkovanie

– 3 x 3 ml / deň, počas prvých 3 dní

– 2 x 2 ml / deň, ďalej až 14 dní

– pre ľudí s hmotnosťou nad 90 kg odporúčame zvýšiť dávku na 3 x 4 ml / deň, v prvých 3 dňoch, respektíve na 2 x 3 ml / deň ďalej

Dávkovanie

  • ráno + na obed + večer, v prvých 3 dňoch
  • ráno + večer, v ďalších dňoch
  • v prípade propolisovej tinktúry ju zmiešajte s medom, aby sa zvýšil účinok.

Chcete posilniť svoju imunitu proti vírusovým a bakteriálnym ochoreniam ?

 

Pacienti:

1. Štyria boli hospitalizovaní s COVID-19, liečení používanými liekmi (Azitromicine alebo Kaletra), ale aj po 3 testoch pred prepustením z nemocnice boli stále pozitívni. Po prepustení začali brať produkt propolisu.

2. Jeden pacient mal doma príznaky, strata chuti a čuchu, ovplyvnený celkový stav. Prejavy začali v piatok, test sa preto odložil na pondelok, avšak s podávaním propolisu sa začalo okamžite.

3. Dvaja boli zdraví, pozitívni, izolovaní a prírodne liečení doma. Po pozitívnom teste si vzali produkt propolisu.

Konvenčné lieky užívali iba hospitalizovaní, výlučne počas hospitalizácie.

4. Okrem toho viac ako 200 ľudí užívalo ako profylaxiu od začiatku pandémie Covid propolis mielat 3 ml / deň, ráno. Pre nich sme odporúčali v prípade kontaktu s osobami pozitívnymi na COVID-19 uplatniť vyššie uvedený protokol.

Výsledky

1. Pri teste štvrtý deň po začatí užívania propolisu dopadli všetky negatívne.

2. Do pondelka príznaky zmizli a test bol negatívny.

3. Vykonali kontrolné testy, jeden 9 dní, druhý 14 dní po pozitívnom teste. Obidva sa zmenili na negatívne..

4. Nikto z tých, ktorí brali propolis preventívne, nemali pozitívne testy , aj keď niektorí vedeli, že sú v kontakte s pozitívnymi osobami.

Vševedúca príroda opäť ponúka jednoduché a rýchle riešenie v zložitej situácii.

Stále máme pod kontrolou pozitívne osoby, ktoré berú propolis a budú testovaní.

Budeme pokračovať v oznamovaní klinických a laboratórnych výsledkov.

Možno pomôžeme ďalším ľuďom a budeme vďační, ak nám pošlete informácie, ktoré máte o ďalších spolupracovníkoch, ktorí mali prospech z propolisu oproti Covidu 19.

POZOR!

Vyššie uvedené dávky sú dostupné pre extrakt s 30 % koncentráciou propolisu.

Produkt označený ako tinktúra propolisu, ak má bledú farbu a / alebo prevláda vôňa etanolu, je to týždenný extrakt, ktorý je neúčinný!

Ak je propolisová tinktúra dobre pripravená obvyklým európskym alebo severoamerickým surovým propolisom, má tmavohnedú farbu. Vôňa alkoholu zmizne a nahradí ju aromatická špecifická vôňa bioaktívnych zlúčenín propolisu.

Dr. Cristina Aoșan

Združenie Melidava, prezident

 

 

2. Spätná väzba z terénnej štúdie

Dvadsaťštyri starších ľudí si doplnilo stravu podávanú v ich nemocnici propolisom z topoľa hnedého titrujúcim 400 miligramov polyfenolu / deň, ktorý sa v apríli 2020 rozdelil na dva dávky trvajúce štyri po sebe nasledujúce týždne.

Tridsaťpäť ďalších ľudí rovnakého profilu a z tej istej nemocnice užívalo rovnaké jedlo bez doplnku.

Počas tohto obdobia je hlásených 38 % COVID-19 pacientov konzumujúcich propolis oproti 43 % tých, ktorí propolis nekonzumujú. Pôvodne klinické diagnózy choroby COVID-19 boli následne potvrdené pozitívnou sérológiou COVID-19. Pozorovanie smrteľného vývoja bolo rovnaké u používateľov propolisu aj bez neho (8 % oproti 9 %).

Asymptomatické klinické formy (s pozitívnou sérokonverziou) a podiel chorých jedincov (s absenciou sérokonverzie na COVID-19) sú väčšie u používateľov propolisu v porovnaní s ostatnými (38 % oproti 23 % a 33 % oproti 21 %).

Rozdielne výsledky medzi užívateľmi a neužívateľmi propolisu uvedené vyššie nie sú štatisticky odlišné (neparametrické testy Z porovnávajúce dva podiely – er <1,96).

Podiel veľmi priaznivých klinických foriem (súčet podielov asymptomatických a chorých jedincov) je však významne vyšší u používateľov propolisu (71 % oproti 44 % – er = 2,04 – p <0,05).

Laboratórne testy vykonané u osôb chorých na COVID-19 preukázali leukopéniu často spojenú s veľkou lymfopéniou.

U jedincov, ktorí užívali propolis po objavení sa symptómov a u ktorých sa na začiatku ochorenia vykonalo biologické hodnotenie, bol pozorovaný veľmi rýchly nárast leukocytov, najmä lymfocytov, s absolútnymi hodnotami zdvojnásobenými v priebehu niekoľkých dní. Toto zistenie sa nepozoruje u tých, ktorí nepoužívali propolis.

3. Diskusia

Niekoľko prác študovalo vplyv propolisu a / alebo jeho zložiek na vírus SARS-Cov-2. Štúdia in silico ukázala, že niekoľko molekúl propolisu vrátane CAPE (prítomných v propolise hnedého topoľa) by bolo schopných viazať sa na proteín nevyhnutný pre životný cyklus tohto vírusu [1]. Aby sa vírus SARS-Cov-2 dostal do hostiteľskej bunky, musí sa naviazať na povrchový proteín ACE-2 (enzým konvertujúci angiotenzín), ktorý je asociovaný s transmembránovým proteínom (TMPRSS2).

Štúdie in vitro preukázali, že určité zložky propolisu (CAPE, chryzín, pinocembrín, kampferol) majú vysokú väzbovú afinitu k týmto proteínom, čo obmedzuje ich prístup k vírusu [2].

Po preniknutí do hostiteľskej bunky vírus aktivuje nukleárnu signálnu dráhu (PAK1), ktorá vedie k imunosupresii T a B lymfocytov určených na boj s vírusom. Mnoho experimentálnych pozorovaní, in vitro a in vivo, jasne preukázalo závislosť vírusovej patogenézy koronavírusu na PAK1. Ukázalo sa, že propolis je inhibítorom dráhy PAK1 [3].

Inhibítory propolisu PAK1 sa javia ako účinné proti vírusu COVID-19 prostredníctvom komplementárnych inhibičných účinkov dvoma procesmi. Po prvé, inaktivácia PAK1 potláča pľúcny zápal a CCL2-závislú fibrózu indukovanú koronavírusom (CCL2 je chemokínový

cytokín, ktorý je atraktívny pre určité imunitné bunky) [4]. Toto sa nedávno ukázalo pomocou fosfatázy nazývanej PTEN. Po druhé, PAK1 je zodpovedný za blokovanie imunitného systému hostiteľa [5]. Potlačenie brzdy PAK1 inhibítorom PAK1 teda uvoľní imunitný systém na produkciu protilátok proti vírusu COVID-19.

Spomedzi inhibítorov PAK1 boli fenetylester kyseliny kávovej (CAPE) nachádzajúci sa v propolisu a kyseline kávovej prvými prírodnými zložkami schopnými blokovať pôsobenie PAK1 [6]. Inhibítor PAK1 CAPE sa podieľa na protirakovinovom účinku rôznych propolisov, ako aj propolisu hnedého topoľa [7].

Zdá sa však, že propolis nie je schopný redukovať závažné letálne formy, ktoré postihujú približne 8 % (oproti 9 %) závislých starších ľudí z tejto retrospektívnej terénnej štúdie. Táto miera je veľmi blízka miere úmrtnosti na 8,7 %, ktorú nahlásila organizácia Public Health France 10. septembra 2020, s vedomím, že 90 % úmrtí sa týka osôb vo veku 65 rokov a viac a k úmrtiu dochádza v priemernom veku 84 rokov.

Môžeme povedať, že rôzne mechanizmy pôsobenia propolisu sú pôvodcom veľmi priaznivých klinických foriem pozorovaných u používateľov propolisu v tejto retrospektívnej terénnej štúdii (71 % oproti 44 % – er = 2,04 – p <0,05)? Mobilizuje propolis účinnejšie imunitu jednotlivca infikovaného COVID-19 tým, že podporuje rýchlejší nárast buniek bielej línie? Na zodpovedanie týchto otázok sú potrebné ďalšie práce, aby sa objasnili výsledky tejto retrospektívnej terénnej štúdie.

Inhibičná sila propolisu PAK1 sa líši od produktu k produktu, v závislosti od chemickej povahy zložiek a ich obsahu. Rovnako je potrebné brať do úvahy biologickú dostupnosť a teda účinnosť inhibítorov propolisu PAK1, ktorá závisí od ich chemickej štruktúry [8].

Odkazy na zdoje:

https://www.apiservices.biz/documents/articles-en/covid_19_negative_by_propolis.pdf

https://www.hindawi.com/journals/ecam/2013/159392/

 
 
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete

Vislava 52
090 21 Chotča

 

Kontakty
Logo
William Kender epam.sk
William Kender
William Kender
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk