Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 60 € a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
20.08.2023
Masáž tváre vám dodá mladší vzhľad a novú energiu.
V dnešnej náročnej dobe je akákoľvek aktivita na očistenie tela i duše viac ako prospešná. Okrem aktívneho pohybu a športu nezabúdajte ani na pravidel... čítať celé
20.08.2023
Poznáte hubu čaga? Superpotravina posilňuje imunitu a má desiatky ďalších zdravotných benefitov
Počuli ste už niekedy o čage sibírskej? Ide o hubu pochádzajúcu z Ázie, ktorú vďaka jej množstvu benefitov pre zdravie človeka radíme medzi superpotra... čítať celé
20.08.2023
Zápal pankreasu – príznaky
Zápal pankreasu je nepríjemné ochorenie, ktoré netreba podceňovať. Či už sa jedná o akútnu alebo chronickú pankreatitídu, mali by sme sa mať na pozore... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

čo nevidieť :)
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Problém s bradavicami trápi veľkú časť populácie
11.08.2023

Problém s bradavicami trápi veľkú časť populácie

 

Bradavice sú kožné výrastky, ktoré trápia prekvapivo veľa ľudí. Ochorenie vírusového pôvodu pritom nie je len nevzhľadným „doplnkom“, ale prirodzene má aj zdravotné dopady.

Raj pre bradavice – vlhké a teplé prostredie

Vírus môžete chytiť na verejných miestach, predovšetkým tam, kde je zvýšená úroveň vlhkosti v kombinácii s vyššou teplotou. Teda najčastejšie v bazénoch, kúpaliskách, v aquaparkoch a podobne.

K najbežnejším spôsobom prenosu patrí priamy osobný kontakt alebo kontakt s vírusom kontaminovanými predmetmi. Nákazlivosť je potom vyššia pri osobách so zníženou imunitou, ktorá môže byť zapríčinená či už inou chorobou alebo deficitom vitamínov a minerálov. Na pozore by sa však mali mať aj inak zdravé deti a dospievajúci.

 

Aké druhy bradavíc sa vyskytujú najčastejšie

K najčastejším typom bradavíc patria bradavice verrucae vulgares vyskytujúce sa hlavne na rukách a verrucae plantares vyskytujúce sa hlavne na nohách.

Nie je nezaujímavé, že zrovna bradavica na nohe doslova miluje teplé a vlhké prostredie. Vyskytuje sa tak predovšetkým na častiach tela, na ktorých sa človek najviac potí.

 

 

Bradavice sú kožné výrastky, ktoré trápia prekvapivo veľa ľudí.

Všetky sú pritom prenášané kvôli vírusu HPV (ľudský papilomavírus), proti ktorému sa dá síce očkovať, ale keď už raz bradavice dostanete, musíte s nimi bojovať iným spôsobom. Tu prevencia nestačí.

Read also in english: Tiny HPV warts on hands.

Čo je to HPV?

HPV je anglickou skratkou pre human papilloma vírus, teda ľudský papilomavírus. Ide o vírusové ochorenie, ktoré je vysoko nákazlivé a napadá predovšetkým bunky ľudskej pokožky a slizníc. Okrem papilomavírusov, ktoré spôsobujú bradavice, spoznáme aj genitálne papilomavírusy, ktoré sa prenášajú predovšetkým pohlavným stykom a u žien môžu v neskoršom veku viesť až ku vzniku rakoviny krčka maternice.

Dobrou správou pre tých, ktorých bradavice ešte nepostihli, je možnosť zvyšovania odolnosti posilňovaním imunity pomocou zdravého životného štýlu. Teda dostatkom pohybu, otužovaním, stravou bohatou na vlákninu alebo výťažkami z hlivy ustricovej.

Bude tak menej pravdepodobné, že sa HPV prejaví formou bradavíc. Aj keď s ním budete v intenzívnejšom kontakte trebárs na plavárni. A len tak na okraj – proti pohlavnému papilomavírusu sa môžete aj očkovať.

 

 

Bojujte s bradavicami prírodnými prostriedkami

Napriek tomu, že sú bradavice nezhubné, sú veľmi nepríjemné a boj s nimi je behom na dlhú trať. Určite sa ale vyhnite tomu, aby ste bradavicu skúšali mechanicky odstrániť.

Bradavice sú totiž vysoko infekčné a pri nevhodnom spôsobe odstraňovania sa môže stať, že sa vám rozšíria aj na iné časti tela. Alebo dokonca na druhého člena rodiny, s ktorým trebárs zdieľate kúpeľňu.

Recept na bradavice

Našťastie príroda pozná recept, ako sa bradavíc zbaviť bezpečne a „svojpomocne“. K osvedčeným spôsobom, ako sa bradavíc zbaviť patrí čerstvá šťava z lastovičníka alebo tinktúra z lastovičníka. Šťavou alebo tinktúrou si dvakrát denne potierajte postihnutú oblasť až do vyliečenia.

Po aplikácii tinktúry z lastovičníka si nezabudnite dôkladne umyť ruky – lastovičník by sa totiž nemal dostať na zdravú pokožku.

 
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Kde nás nájdete

Vislava 52
090 21 Chotča

 

Kontakty
Logo
William Kender epam.sk
William Kender
William Kender
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk